// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Lead // Track when a user expresses interest in your offering (ex. form submission, sign up for trial, landing on pricing page) fbq('track', 'Lead'); // CompleteRegistration // Track when a registration form is completed (ex. complete subscription, sign up for a service) fbq('track', 'CompleteRegistration');

Dantų balinimas ir burnos higiena 

Norėdami turėti gražius ir sveikus dantis, turite jais tinkamai rūpintis. Nuolatinė dantų priežiūra apsaugo juos nuo karieso , periodonto ir kitų burnos ertmės ligų. Profesionalios dantų higienos tikslas yra gerinti dantenų būklę, nuo dantų pašalinti minkštąsias ir kietąsias apnašas, sumažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę ir stabdyti dantų ligas.

Kasdieninės dantų higienos metu paliekame vietų, kurių kokybiškai neišvalome, nes negalime jų pasiekti, todėl ilgainiui ant danties ima kauptis apnašos, kurių nebegalime pašalinti dantų šepetėliu, siūlu ar net dantų skalavimo skysčiu. Atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, kad 1 mm2 dantų apnaše yra daugiau nei 200 milijonų bakterijų, kurios graužia ir gadina dantis. Tinkamai nuvalius šias apnašas, ant danties paviršiaus ilgesnį laiką nesiveisia bakterijos ir kiti mikroorganizmai. Profesionali burnos higiena padeda išsaugoti dantenas ir dantis sveikais, o profilaktika – laiku užkirsti kelią rimtiems susirgimams ir išvengti sudėtingo ir brangaus gydymo ateityje.

Dantų balinimas 

Dantys gali keisti spalvą dėl įvairiausių priežasčių: senėjimo, dažančių produktų, tokių kaip kava, vynas, tabakas ar spalvotieji gėrimai, vartojimo, genetikos, antibiotikų vartojimo, įvairių dantų traumų ir pan. Visgi, gražūs ir balti dantys dažnai asocijuojasi su gera sveikata, maloniu ir šiltu žmogumi, gal dėl to dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų.

Balinimo medžiagų sudėtyje yra vandenilio peroksido. Vandenilio peroksidas (H2O2) patekęs ant danties paviršiaus skyla į vandenį (H2O) ir laisvąjį deguonį (O). Laisvasis deguonis yra chemiškai labai aktyvi medžiaga ir oksiduodamas skaido didelius organinius junginius į smulkesnius. Didelės molekulės, esančios dantų emalio viduje, yra pigmentuoti (spalvoti) junginiai; laisvojo deguonies poveikyje jie skyla į trumpesnes anglies grandines turinčius junginius, todėl spalvą turintys junginiai tampa bespalviais, ir dantis paviršius išbąla.

Mūsų klinikoje atliekamas vienas saugiausių ir populiariausių dantų balinimo būdų – ofisinis dantų balinimas, kone greičiausia pasaulyje Pola office+ balinimo sistema. Ofisinis dantų balinimas – tai visiškai saugi, efektyvi ir neskausminga procedūra. Jos metu dantenos bei dantų kakleliai yra apsaugomi specialia barjerine medžiaga, o danties emalis padengiamas balinamuoju geliu, todėl dantenos nesudirginamos, o rezultatas matomas jau po pirmojo vizito, kuris užtrunka tik valandą. Balinant Pola office+ nežymiai gali padidėti dantų jautrumas, tačiau jis paprastai netrunka ilgiau nei viena diena po procedūros, kadangi Pola office+ balinamojo gelio pH ir sudėtyje esančios nujautirinančios medžiagos, kurios užtikrina paciento komfortą procedūros metu ir po jos.

Kaip atliekama profesionali dantų higiena?

Ultragarsiniu skaneriu ir rankiniais instrumentais pašalinamos nemineralizuotos ir mineralizuotos viršdanteninės ir podanteninės apnašos. Kietosios ir minkštosios dantų apnašos yra nuvalomos pasitelkus į pagalbą vieną naujausių ir moderniausių dantų apnašų šalinimo technologijų – „AIr Flow“. „Air Flow“ metodas – tai kontroliuojamas sodos ir kalcio karbonato dalelių srautas, kuris vandens srovės ir suspausto oro pagalba nukreipiamas į danties paviršių, todėl pasiekia net labai sunkiai prieinamas vietas. Kita vertus, šis dantų valymo metodas tausoja danties paviršių bei minkštuosius burnos audinius. Nuvalius dantų apnašas, dantys iš visų pusių nupoliruojami švelniais šepetėliais bei guminiais diskais su specialia pasta. Taip nuvalytas dantų paviršius tampa gerokai atsparesniu dantų apnašų ir akmenų kaupimuisi. Jei dantenose yra uždegimas, jų kišenės išvalomos specialiais dezinfekuojančiais skysčiais ir taip numalšinamas apsinuoginusių dantų kaklelių jautrumas. Kiekvienas klientas supažindinamas su individualiai jam tinkančiomis burnos priežiūros priemonėmis.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Tai priklauso nuo jūsų burnos higienos kokybės, priežiūros, akmenų kaupimosi intensyvumo ir panašių faktorių. Atsižvelgiant į šias sąlygas, rekomenduojama procedūrą atlikti 1-2 kartus per metus, tačiau, jei dantų akmenys linkę greitai susidaryti, burnos higienos procedūra turėtų būti atliekama kas 2-3 mėnesius. Sergantiems periodonto ligomis – kas 1–4 mėnesius. Po mūsų specialistės, burnos higienistės Sandros Burčikaitės atliktos profesionalios burnos ertmės higienos, jūsų dantys atgaus natūralią spalvą, užgis uždegiminės dantenos, jausite gaivos pojūtį burnoje ir galėsite ilgai džiaugtis sveikais dantimis ir džiuginti aplinkinius gražia šypsena.

Kokias atvejais nepatariame balinti dantų?

Vaikams iki 16 metų, nes jų pulpos kamera, nervas ir dentino kanalai labai platūs. Balinimas gali pažeisti nervą ar sukelti ilgalaikį jautrumą. Nešiojantiesiems breketus. Nėščioms ir maitinančioms krūtimi moterims. Asmenims, turintiems daug plombų ar karūnėlių, kadangi šios restauracinės priemonės nebalinamos. Todėl plombuoti ir protezuoti reikia po balinimo, pritaikant restauracinės priemonės spalvą prie dantų, arba po balinimo senąsias restauracines priemones gali tekti pakeisti naujomis. Asmenims, alergiškiems peroksidui ar kitoms balinimo gelio sudėtyje esančioms medžiagoms. Asmenims, sergantiems dantenų ligomis, turintiems ėduonies pažeistus dantis. Balinti galima tik sveikus ir užplombuotus dantis, nes kitu atveju dantys gali imti skaudėti. Prieš dantų balinimą, mūsų profesionali burnos higienistė Sandra Burčikaitė įvertins jūsų burnos audinių ir dantų būklę ir nustačius kokios priežastys lėmė dantų spalvos pakitimą, parinks jums tinkamiausią dantų balinimo metodą, kad galėtumėte džiaugtis tiesiog Holivudiška šypsena.

Kodėl verta dalyvauti profesionalios dantų priežiūros programoje (PDPP)?

Profesionalios dantų priežiūros programa

Programa skirta padėti mūsų pacientams maksimaliai išsaugoti dantis sveikus, laiku pastebėti gedimus ar defektus ir išvengti brangių bei komplikuotų chirurginių procedūrų. Maksimali programos trukmė - 5 metai. Pacientams įsigyjusiems dalyvio kortelę (mokęstis - 100 Lt/metams): a) suteikiama 5 metų garantija visiems estetinio plombavimo darbams; b) kartą metuose nemokamai atliekamas dantų valymo testas ir burnos higienos procedūra; c) nemokamai kartą metuose atliekama panoraminė dantų rentgeno nuotrauka ir diagnostika. Pacientas savo ruožtu įsipareigoja rūpintis kasdienine burnos higiena ir du kartus metuose apsilankyti pas asmeninį odontologą apžiūrai bei profesionaliai burnos higienai.


Klauskite specialisto