// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Lead // Track when a user expresses interest in your offering (ex. form submission, sign up for trial, landing on pricing page) fbq('track', 'Lead'); // CompleteRegistration // Track when a registration form is completed (ex. complete subscription, sign up for a service) fbq('track', 'CompleteRegistration');
Atgal į titulinį

Protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų netekimas dažnai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Pacientus vargina nevien kramtymo, virškinimo ir parafunkciniai sutrikimai, bet žmogus ima ir nepasitikėti savimi, todėl dažnai gresia depresiniai susirgimai, o dėl negalėjimo šypsotis tiesiog apkarsta jų socialinis gyvenimas, tačiau dantų protezavimas – trūkstamų dantų arba jų eilių atkūrimas, gali tapti išeitimi, norintiems džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Kita vertus, žodis „protezavimas“ daugeliui sukelia nemalonias emocijas, nes dar nuo senų laikų asocijuojasi su šlifavimu, gręžimu ir „dantimis stiklinėje“. Tačiau šiandien dantų protezavimas tapo viena moderniausia ir pažangiausia dantų atkūrimo procedūra.

Dantų protezavime naudojami trys pagrindiniai dantų protezų tipai: fiksuoti protezai (daliniai vainikėliai, vainikėliai, tiltai), kurie yra „prilipinami“ prie likusių dantų, jie puikiai atrodo estetiškai, bei didina kramtymo efektyvumą; išimami daliniai protezai – skirti pacientams netekusiems dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulio lanke. Tiesa, nors daliniai protezai estetiškai atrodo gerai, tačiau dėl mažesnio jų stabilumo, greičiau dyla žandikaulio kaulas. Ir galiausiai, išimami pilni protezai, kurie yra skirti pacientams, netekusiems visų dantų. Beje, išimami protezai gali būti fiksuojami ir ant dantų implantų.

Kokie gali būti dantų protezų vainikėliai?

Šiandien mūsų klinikoje rekomenduojami metalo keramikos, bemetalės keramikos ir cirkonio keramikos vainikėliai. Vainikėliai reikalingi, kai danties audinio yra likę gan mažai, o kurio tipo vainikėlius rinktis, įvertinęs paciento būklę, visada pataria specialistas. Mes parinksime jums optimaliausią gydymo variantą.

  • Metalo keramikos vainikėlio karkasas pagamintas iš metalo lydinio (chromkobalto, aukso) ir padengtas keramikos (porceliano) sluoksniu. Keramikos spalva parenkama atsižvelgiant į gretimų dantų spalvą.

  • Bemetalės keramikos vainikėlis dažniausiai gaminamas presuojant specialius keramikos (E-max) blokelius laboratorijoje. Tai labai estetiškas vainikėlis, atrodo natūraliai. Jis neturi savyje jokio metalo. Tinka restauruoti pavienius dantis.

  • Cirkonio keramikos vainikėliai pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl pastaraisiais metais tapo itin populiarūs, ypač protezuojant priekinius dantis. Cirkonio keramika dėl savo laidumo šviesai leidžia sukurti visiškai natūralių dantų efektą, o tvirtumas ir atsparumas dilimui užtikrina vainikėlio ilgaamžiškumą. Šio tipo vainikėliai puikiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški metalui. Ypač gerai cirkonį toleruoja dantenos, ilgainiui tarp jų susidaro tam tikra jungtis .

Dantų protezavimas ant implantų

Vainikėlius, tiltus ar išimamus protezus galima tvirtinti ir ant implantų. Šios procedūros metu daromi gleivinės pjūviai bei atkeliamas antkaulio gleivinės lopas, kuris fiksuojamas siūlais. Po to, paruošiamas specialus implanto guolis, kuriuo danties implantas įvedamas į žandikaulį ir užsukama apsauginė galvutė. Pažeista burnos gleivinė susiuvama siūlais, kurie pašalinami po 10 dienų, o pats danties implantas, priklausomai nuo paciento būklės, paliekamas keliems mėnesiams, kad įaugtų į kaulą. Po kelių mėnesių implanto galvutė pakeičiama gleivinės formuotoju, prie kurio po kelių savaičių tvirtinamas danties vainikėlis.

Nors iš pirmo žvilgsnio tokia procedūra atrodo skausminga, tačiau, taikant nejautrą, pacientas nejaučia skausmo ar nemalonių pojūčių.

Mūsų klinikoje protezavimo darbus atlieka gydytoja odontologė - dantų protezuotoja Ingrida Žiugždaitė, kuri konsultacijų metu parinks jūsų atvejui tinkamiausią dantų protezavimo variantą bei dantų protezą, taip pat konsultacijos metu aptarsite protezavimo kainą. Kvalifikuotai ir rūpestingai atliktas dantų protezavimas užtikrins, kad šypsena puoš jūsų veidą kiekvieną dieną.

Estetinis protezavimas

Kuo ypatingas estetinis protezavimas?

Estetinio protezavimo tikslas – atstatyti dantų formą, funkcijas ir estetinį vaizdą. Protezavimas atliekamas keičiant senus ir neestetiškai atrodančius protezus, esant pažeistiems dantų audiniams, restauruojant didesnius defektus arba tiesiog norint pakoreguoti dantų spalvą, formą ar uždaryti tarpelius. Šiuolaikinės technologijos jau leidžia pagaminti protezus, kurie atitinka ir estetinius, ir funkcinius reikalavimus ir nesukelia pacientui jokių nepatogumų.

Ištobulėjus protezavime naudojamoms medžiagoms, daugelį metų naudota metalo keramika šiandien tampa praeitimi, nes ją keičia bemetalė keramika. Bemetalės keramikos vainikėliai yra sudaryti tik iš porceliano, kadangi juose nėra metalo, jie yra laidūs šviesai, todėl dantys atrodo visiškai natūralūs. Be to, porcelianas yra itin tvirta ir stipri medžiaga, todėl idealiai atkuria paprasto danties funkciją. Apie bemetalę keramiką neatsiranda „juoda kontūro“ linija, todėl šios keramikos protezai sukuria išties estetišką ir puikų vaizdą.

Nors estetinio protezavimo metu yra pašalinama tam tikra danties dalis, yra įmanoma išsaugoti ir daugiau danties, panaudojant modernius metodus ir pagaminus mikroprotezą skirtą mažesniam danties defekto atstatymui. Atsižvelgiant į koreguojama defektą, galima protezuoti:

  • Bemetalės keramikos vainikėlis – tai keraminės apdailos vainikėlis, kurio sudėtyje nėra metalo lydinio. Jis klijuojamas prie natūralių danties audinių ir padengia visus danties vainiko paviršius. Bemetalės keramikos vainikėliai puikiai tinka priekiniams dantims protezuoti, taip pat tiems žmonėms, kurie yra alergiški metalo lydiniams.
  • Keraminė laminatė – tai estetinis protezas, plona plokštelė, naudojama priekiniams dantims restauruoti. Laminate padengiamas priekinis ir/ar kandamasis danties paviršius. Keraminėmis laminatėmis galima pakeisti dantų spalvą, formą ir iš dalies padėtį, paslėpti dantų įtrūkimus, nusidėvėjimą, pašalinti tarpus tarp dantų.
  • Keraminis įklotas – tai mikroprotezas, keraminis kaištis, kuris įcemetuojamas į paruošto danties šaknį, kad vėliau būtų galima protezuoti dantį bemetalės keramikos ar cirkonio vainikėliais.

Mūsų klinikoje visi protezai kiekvienam pacientui gaminami individualiai dantų techniko laboratorijoje. Taip pat atliekamas protezavimas, į pagalbą pasitelkus pažangiausią bemetalę keramiką, kurios dėka išgaunamas  nepriekaištingas tikslumas ir estetika. Mūsų kvalifikuoti ir patyrę specialistai gali jums padovanoti  patrauklią ir nepriekaištingą šypseną, apie kurią visada svajojote.

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu atkuriami prarasti dantys arba jų eilės, o tuo pačiu pacientui grąžinamas prarastas sąkandis ir kramtymo funkcija.

Ar aplinkiniai pastebės, kad turiu dantų protezus?

Ne, protezai yra sukuriami taip, kad jie visiškai nesiskirtų nuo natūralių jūsų dantų. Protezų specialistai idealiai atkuria danties formą, parenka spalvą, kuri net ir daugeliui metų praėjus nekinta, o estetinis vaizdas garantuojamas. Kas yra dantų tiltas? Tai protezų rūšis, kai ištraukto danties vietoje naudojamas dirbtinis dantis, kuris laikosi ant kaimynystėje esančių dantų. Norint padaryti dantų tiltą, būtina šlifuoti kaimyninius dantis, todėl galima ir kita dantų atkūrimo procedūra – implantacija.

Iš ko gaminami dantų protezai?

Dantų protezų vainikėliai gaminami iš metalo keramikos, bemetalės keramikos ir cirkonio keramikos. Visos šios medžiagos yra itin tvirtos ir gerai toleruojamos žmogaus organizmo, o taipogi idealiai atkuria natūralaus danties įvaizdį.

Ar dantų protezavimo metu man skaudės?

Ne, mūsų klinikoje visos procedūros atliekamos naudojant vietinę, dalinę, o, išskirtiniais atvejais, ir bendrąją nejautrą, todėl pacientas nejaučia skausmo ar kitų nemalonių pojūčių.

Kiek laiko tarnaus dantų protezai?

Dantų protezai yra ilgaamžiai, jie labai atsparūs nusidėvėjimui, todėl, jei pacientas sąžiningai užsiima kasdienine dantų higiena, reguliariai lankosi pas odontologą profilaktinei patikrai ir laikosi jo nurodymų, dantų protezai tarnaus visą likusį gyvenimą.


Klauskite specialisto